Jak prawidłowo dbać o właściwe nawilżenie dla skóry

Jak prawidłowo dbać o właściwe nawilżenie dla skóry

Pielęgnacja skóry to niezbędna czynność, która powinna dotyczyć w zasadzie kobiet w każdym wieku. Jak wiadomo, czas robi swoje i z wiekiem skóra traci sprężystość czy inne cenne cechy.

Istnieje jednak sposób na skórę w każdym wieku, dzięki któremu możliwe będzie zatrzymanie oznak młodości na jak najdłuższy czas oraz ogólne poprawienie jej stanu.

Woda niezbędna skórze

Nawilżanie skóry jest tak istotne, ponieważ skóra, tak samo jak cały organizm, jest spragniona. Jeśli nie ma wilgoci w odpowiedniej ilości, to zacznie się łuszczyć, co nie wygląda estetycznie. Owo nawilżanie odbywa się nie tylko poprzez nakładanie specjalnych kremów, ale także przez picie sporej ilości wody w ciągu dnia (nawet 2 litrów). Dzięki temu szybko można zauważyć widoczne rezultaty.

Aby wspomóc działania wody, trzeba podejmować jeszcze inne istotne działania, mające na celu odpowiednie związanie wody w skórze. Rozumie się przez to przede wszystkim codzienną tradycyjną i dokładną pielęgnację. Nie można zapominać o oczyszczaniu skóry przed snem, a następnie o nałożeniu na nią właściwie dobranego do rodzaju skóry kremu. Warto też stosować go rano przed nałożeniem makijażu. Dzięki temu możliwe będzie dokładne i prawidłowe związanie skóry. Dzieje się tak dlatego, że w kremach znajdują się lipidy oraz ceramidy, a one pozytywnie oddziałują na komórki naskórka.

Środki pielęgnacyjne

Warto też zapoznać się z takim rodzajem preparatów, które nazywają się emolientami. Chodzi o specjalne środki natłuszczające tworzone na bazie parafiny albo wazeliny, dzięki którym możliwe staje się skuteczne zmniejszenie parowania. Nazwa brzmi dość skomplikowanie, ale tak naprawdę środki te są wykorzystywane w wielu kosmetykach, jakich używa się na co dzień. Są nimi kremy, maści, a nawet mydła. Sprawdza się nie tylko do nawilżania skóry twarzy, ale też całego ciała.

Równie ważne jest dobranie właściwego dla swojej skóry kremu nawilżającego. Chodzi tutaj nie tylko o dopasowanie jej do rodzaju cery (tłustej, mieszanej, suchej czy normalnej), ale też o krem właściwy do wieku skóry. Nawilżanie skóry twarzy kremem od mamy może nie przynieść dobrych efektów, ponieważ nie ma tam tych składników, których potrzebuje młoda cera – i odwrotnie. Właściwie dobrany krem trzeba nakładać na skórę dwa razy dziennie dla utrzymania ciągłości kuracji. Musi to być systematyczne, aby nie trzeba było powracać do początku co jakiś czas.

Skóra potrzebuje nawilżenia tak jak organizm wody, dlatego warto o tym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz