Iphone 8 – smartfon inny niż wszystkie

Iphone 8 – smartfon inny niż wszystkie

Zwolennicy smartfonów marki Apple docenili funkcjonalność i właściwości Iphohe 8.

Co prawda pod względem wizualnym model nie różni się niczym od wcześniejszych propozycji, jednakże w zakresie funkcjonalności potrafi zaskoczyć każdego.

Na czym polega funkcjonalność Iphone 8?

Analizując możliwości techniczne modelu Iphone 8, warto skupić się na jego „wnętrzu”. Pierwszą rzeczą, która zasługuje na uwagę, jest nowoczesny procesor Apple A11 Bionic, który zapewnia smartfonowi Iphone 8 niezwykłą szybkość. Godny uwagi jest także jasny wyświetlacz, zapewniający komfortowe użytkowanie, nietrudno jednak zauważyć, że jest on znacznie mniej kontrastowy niż w modelach konkurencyjnych marek.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest akumulator. Niestety, jest to przysłowiowa pięta Achillesowa w przedmiotowych modelach – w czasie użytkowania smartfona w celu prowadzenia rozmów, videokonferenmcji czy też surfowania po sieci, Iphone 8 zużywa mniej energii niż poprzednicy, należy jednak pamiętać, że akumulator sam w sobie jest znacznie mniejszy, co niekorzystnie wpływa na długość pracy, która w ogólnym rozrachunku jest krótsza. Według badań naukowych, Iphone 8 – w przypadku intensywnego użytkowania – działa do 30 minut krócej niż poprzednicy.

Pocieszający jest jednak fakt, że Iphone 8 może być ładowany bezprzewodowo, a czas ładowania jest znacznie krótszy

Zaletą modelu jest także możliwość wymiany akumulatora oraz wyświetlacza – możliwość tę zapewniają zainstalowane w obudowie śruby, nie mniej jednak szklana tylna ścianka jest przyklejona na stałe, co w praktyce oznacza, że w przypadku uszkodzenia jej wymiana może okazać się możliwa.

Rozdzielczość aparatu nie została zmieniona i wynosi 12 MPX, warto jednak podkreślić, że Iphone 8 posiada większą matrycę oraz szybki chip A11, który rozpoznaje ruchy, warunki oświetleniowe i twarze przed zarejestrowaniem obrazu, dostosowując ustawienia do konkretnej sytuacji. W praktyce oznacza to, że jakość zdjęć wykonywanych przy świetle dziennym jest znacznie lepsza, natomiast fotografie wykonane w trudnych warunkach można porównać z Iphone 7.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *