Facebook i fanpage

Facebook i fanpage

Facebook jest olbrzymim serwisem społecznościowym, który daje każdemu nie tylko dużą dozę rozrywki. To nie jest tylko sposób na spędzanie wolnego czasu. Facebook to także portal o charakterze finansowym i zarobkowym. Oczywiście nie jest tutaj mowa o zarobku właścicieli tego portalu.

Chodzi tutaj raczej o to, jak użytkownicy tego serwisu mogą zarabiać dzięki aktywności na nim. Sprawa jest dość prosta. Dokładniej rzecz biorąc chodzi tutaj o możliwość reklamy na tym portalu. Każdy zainteresowany tym tematem wie, że marketing na facebooku wcale nie jest tak skomplikowaną kwestią.

Darmowa opcja

Facebook i fanpageDla wielu najważniejsze jest to, że taka opcja jest darmowa, a daje o wiele więcej możliwości niż zwyczajna reklama kontekstowa na innych tego rodzaju portalach, a za którą trzeba płacić naprawdę ogromne sumy pieniężne. Darmowa reklama na tym portalu to tak zwany fanpage facebook. Wszystko jest bardzo proste i naprawdę mało skomplikowane, jeżeli ktoś wie, na czym w ogóle polega działanie Facebooka. Fanpage to nic innego jak po prostu specjalny profil na facebooku. Profile w serwisie społecznościowym Facebook można ogólnie podzielić na dwie grupy. Jeden rodzaj to profile dla zwyczajnych osób, które po prostu chcą być użytkownikami tego portalu. Zaś drugi rodzaj profilu to właśnie wspominany już wcześniej fanpage. Ten drugi rodzaj profilu jest zakładany przede wszystkim przez firmy na facebooku.

Fanpage na facebooku

Zwykli użytkownicy zdobywają na Facebooku znajomych, zaś ci, którzy zakładają fan page na facebooku zdobywają fanów. Większa ilość fanów zazwyczaj świadczy o prestiżu danego fanpage’a i o prestiżu firmy, która go zakładała. Wiele różnego rodzaju firm dba o swoje fanpage. Niektóre większe firmy zatrudniają nawet specjalnych pracowników, których zadaniem jest czuwanie nad poprawnością i funkcjonowaniem tego reklamowego profilu. Powstało nawet wiele różnego rodzaju artykułów i poradników na temat tego jak zdobyć fanów na facebooku, zarówno w treściach internetowych jak i w różnego rodzaju prasie. Facebook to internetowa maszyna reklamowa, z której obecnie korzysta praktycznie każda firma, szczególnie jeśli chodzi o duże przedsiębiorstwa i różnego rodzaju koncerny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz