Dziecko w przedszkolu

Dziecko w przedszkoluJako zapracowani rodzice wciąż borykamy się z problemem zagospodarowania czasu naszym pociechom w sytuacji, gdy są już po lekcjach, albo gdy czas ich pobytu w przedszkolu dobiega końca. Nierzadko sami musimy być jeszcze w pracy, dlatego odebranie dziecka ze szkoły lub z przedszkola nie zawsze jest możliwe od razu, po zakończeniu przez nie zajęć.

Nie wszystkich stać na zatrudnienie niani, poza tym byłoby to nieuzasadnione w sytuacji, gdyby miała się ona zajmować dzieckiem zaledwie przez jedną do dwóch godzin w ciągu dnia. Płacimy przecież w różnej formie zarówno za szkołę, jak i przedszkole, więc niechętnie ustosunkowujemy się do każdych nowych wydatków.

Bezpłatne przedszkola

Oferta placówek oświatowych okazuje się być pomocna i tą lukę z powodzeniem uzupełnia. Zdarzają się nawet oferty zupełnie bezpłatne, dzięki którym możemy pozostawić w placówce nasze dziecko i mieć pewność, że kompetentny personel nad nim czuwa. Aby jednak wiedzieć, jakie zajęcia czekają na nasze dziecko i czy są one odpowiednie dla jego wieku i poziomu rozwoju, powinniśmy poprosić opiekuna, aby pokazał nam dziennik zajęć przedszkola. Taki dziennik staje się standardem, a nierzadko obowiązkiem i musi być prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Zajęcia edukacyjne

W przypadku młodszych pociech, podobnie, powinniśmy zwrócić uwagę, co w czasie wolnym jest oferowane naszym dzieciom. Czasami są to zajęcia związane z nauką języka obcego, czasem zwyczajne wyjście na spacer. Istotne jest, abyśmy byli pewni, że wpisane tam rzeczy są realizowane, a nasze dzieci nie są pozostawione same sobie. Z drugiej strony istotne jest, żeby dziecka nie przeładowywać nadmiarem zajęć edukacyjnych, ponieważ jest ono wystarczająco obciążone nimi w normalnym trybie zajęć. Jeżeli w dzienniku odnotowywane są wyjścia na spacery, to zerknijmy, czy są to zwykłe spacery do okolicznego parku, czy np. dalsze wyjścia, podczas których dziecko ma szansę zwiedzić jakieś atrakcyjne obiekty. Ważne, by czas pozalekcyjny był dla dziecka ciekawy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz