Dlaczego czasem kredyt samochodowy to najlepsze rozwiązanie?

Dlaczego czasem kredyt samochodowy to najlepsze rozwiązanie?

Choć przeważnie możemy usłyszeć, że to leasing operacyjny jest najlepszym rozwiązaniem dla firmy myślącej o poszerzeniu swojej floty, nietrudno domyślić się, że nie jest to opcja ATRAKCYJNA bez względu na okoliczności. Gdy mamy do czynienia z firmą stosunkowo nową, starania o leasing są zwykle utrudnione.

Co więcej, trudno liczyć na to, że zostanie on przyznany na wyjątkowo dobrych warunkach. Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że będą one na tyle zindywidualizowane, że sama opłacalność leasingu stanie się wątpliwa. Czy jednak oznacza to, że nowa firma nie może liczyć na jakiekolwiek wsparcie? Oczywiście, że nie! Czasem jednak to pożyczka na samochód jest znacznie bardziej interesująca niż kredyt w jego klasycznym wydaniu.

Wiele możliwości, mało ograniczeń

Dziś bez trudu można postarać się o leasing nie tylko w odniesieniu do pojazdu nowego, ale i samochodu używanego. W tym ostatnim przypadku napotykamy jednak na dość poważne ograniczenia. Leasingodawca starannie analizuje każdą ofertę pojawiającą się na rynku wtórnym. Należy więc liczyć się z tym, że trudno o wsparcie, jeśli samochód ma więcej niż pięć lat. Niestety, nowsze modele często są zwyczajnie za drogie, aby młody przedsiębiorca brał je pod uwagę zwłaszcza, jeśli pomysł na firmę nie jest sprawdzony, a jej sukces rynkowy to przede wszystkim życzenie, a nie coś, co nie budzi żadnych wątpliwości. Pożyczka samochodowa jest więc w takim wypadku rozwiązaniem znacznie bardziej atrakcyjnym. Podmioty, które jej udzielają, charakteryzują się znacznie większą elastycznością. Jeśli więc przedsiębiorca jest zainteresowany autem dziesięcioletnim – bez żadnych utrudnień sfinansuje je w taki właśnie sposób.

Dlaczego czasem kredyt samochodowy to najlepsze rozwiązanie?

Jedna z wielu ofert

Kredyty samochodowe mają i ten plus, że są oferowane przez znacznie większą grupę podmiotów niż ma to miejsce w przypadku leasingu operacyjnego. Ponownie działa to na korzyść firmy, która dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą. Przedsiębiorca ma w czym wybierać, nie jest przy tym traktowany jako klient niepewny, do którego należy podchodzić z dużą ostrożnością.

Więcej dowiesz się na www.scmultirent.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz