Czy warto umieścić bliską osobę w domu spokojnej starości?

Czy warto umieścić bliską osobę w domu spokojnej starości?Liczba osób, które w naszym kraju można zaliczyć do seniorów systematycznie się zwiększa. Wśród seniorów są osoby sprawne fizycznie i umysłowo, osoby, które mimo wiele lat świetnie radzą sobie z codziennymi obowiązkami doskonale i nie potrzebują pomocy osób trzecich. Ale są także i tacy seniorzy, którzy są schorowani, którzy mają trudności z poruszaniem się lub nawet przykuci do łóżka. Osoby te wymagają nie tylko pomocy, ale często także specjalistycznej opieki przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie każda rodzina ma możliwości zaopiekowania się taką osobą w jej własnym domu. Przeszkodą mogą być warunki lokalowe, praca, zbyt duża liczba kilometrów dzieląca dom dzieci od rodzinnego domu. Stąd też wiele osób decyduje się na umieszczenie najbliższych członków swojej rodziny w domu opieki.

Dom spokojnej starości

Prawdziwie domową atmosferę, doskonałą opiekę osoby starsze mogą znaleźć w domu spokojnej starości w Warszawie. Dom spokojnej starości w Warszawie nie jest placówką państwową. Tego typu domy opieki prowadzone są przez osoby prywatne. Wybór ośrodka nie powinien być kwestią przypadku. Przed ostatecznym podjęciem decyzji warto taki dom odwiedzić, aby na własne oczy przekonać się, jakie warunki, jaki rodzaj opieki seniorzy będą mieli zapewniony. Na plus przemawiają takie czynniki, jak możliwość zabrania ze sobą kilku ulubionych przedmiotów, lokalizacja domu spokojnej starości, wielkość pokoi. Sprawdźmy, czy nasi bliscy będą mieli zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską. Dla starszych osób bardzo ważna jest także możliwość skorzystania z opieki duszpasterskiej.

Domy opieki dla osób starszych

Umieszczanie rodziców w domach opieki nie jest jeszcze w naszym kraju zbyt popularne. Presja otoczenia bywa czasem tak duża, że wiele osób nie decyduje się na takie rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, że opieka nad starszą osobą może w pewnym momencie być ponad nasze siły. Dom spokojnej starości, który jest dostosowany do potrzeb osób starszych pomaga wielu rodzinom rozwiązać problem opieki nad schorowanymi, często mieszkającymi daleko rodzicami.

Zobacz też: http://www.rezydencja-seniora.com/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz