Czy warto stosować kosmetyki ekologiczne?

Czy warto stosować kosmetyki ekologiczne?Kosmetyki ekologiczne pojawiły się w przestrzeni rynkowej już dawno temu, ale dopiero teraz świecą swoje prawdziwe sukcesy i zdobywają serca milionów konsumentów. Jaka jest tajemnica tych produktów i dlaczego coraz więcej młodych ludzi porzuca tradycyjne kosmetyki na rzecz ekologii.

Przyjazne dla skóry

Przede wszystkim naturalne kosmetyki są zdecydowanie bardziej przyjazne dla naszej skóry. Niewiele osób zdawało sobie wcześniej sprawę z tego, że używanie zwykłego mydła, to dla naszej flory bakteryjnej prawdziwy kataklizm. Myjąc się środkami chemicznymi, praktycznie czyścimy skórę ze wszystkich bakterii i mikroorganizmów. Efektem jest narażenie skóry na uszkodzenia mechaniczne oraz większy dostęp do niej szkodliwych bakterii. Kosmetyki naturalne zawierają natomiast składniki, które są przyjazne dla flory bakteryjnej i działają na skórę dużo delikatniej niż środki chemiczne. Niektóre z nich wręcz przyczyniają się do odbudowania i wzmocnienia naturalnej warstwy ochronnej skóry. Ekologiczne produkty są też przyjazne dla tych osób, które cierpią z powodu alergii. Dotąd używając tradycyjnych kosmetyków, zmuszone one były do cierpienia z powodu pieczenia skóry, występowania świądu, wysypki czy silnego zaczerwienienia. Stosując naturalne produkty nie istnieje ryzyko, występowania takich zjawisk.

Chronimy środowisko

Stosowanie naturalnych kosmetyków sprawia, że lepiej dbamy na nasze naturalne środowisko. Przede wszystkim w ich produkcji nie stosuję się żadnych substancji, które są szkodliwe dla człowieka, pochodzą od zwierząt lub wytworzone zostały chemicznie. Nie znajdziemy w nich żadnych sztucznych barwników oraz konserwantów. Efektem wpływ naturalnych produktów na środowisko jest całkowicie obojętny. Ponadto opakowania, w których sprzedaję się kosmetyki są biodegradowalne. Ich czas rozkładu jest nieporównywalnie krótszy niż plastiku, który jest powszechnie używany do pakowania tradycyjnych kosmetyków. Ważna jest także kontrola jakości, która w przypadku ekologicznych kosmetyków jest dużo surowsza niż przy zwykłych produktach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *