Czy warto kupić śpiworek dla dziecka?

Zdrowy, spokojny sen jest dla maluchów niezwykle ważny. Niemowlęta oraz małe dzieci potrzebują do 14 godzin snu na dobę. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: czy warto kupować śpiworek dla dziecka?

Do przykrywania maluszków można używać zarówno kocyków, jak i kołderek. Sprawdzają się one jednak najlepiej w cieplejszych miesiącach roku i to tylko w przypadku maluchów, które spokojnie przesypiają całą noc. Na chłodniejsze miesiące, dla maluchów, które podczas snu bardzo często się rozkopują, lepszy będzie śpiworek. Kupując śpiworek dla dziecka mamy pewność, że nie wykopie się spod kocyka, czy spod kołderki, a więc nie zmarznie. Śpiworek to rozwiązanie bardzo wygodne dla rodziców. Skończy się sprawdzanie, czy dziecko jest przykryte. Dzięki temu rano my również będziemy wyspani.

Wybór śpiworka

W sklepach z artykułami dla niemowląt i dla dzieci wybór śpiworków jest bardzo duży – chociażby na tej stronie: https://josilq.pl/produkt/spiworki/. Są wśród nich śpiworki dla dziecka na każdą porę roku. Bez trudu kupimy więc gruby śpiworek idealny na późną jesień i zimę, jak również zdecydowanie cieńsze śpiworki, które sprawdzą się ciepłą wiosną i latem. Śpiworki mogą być zapinane bardzo różnie. W jednych zastosowano napy i suwaki. Z kolei inne zapinane są tylko na rzepy. Jedni rodzice chwalą sobie pierwsze śpiworki, inni wolą te drugie. Kwestia zapinania śpiworka jest więc kwestią indywidualną. Na pewno śpiworek powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Pamiętajmy, że będziemy musieli go często prać.

Tani znaczy gorszy

Wybierając tani śpiworek dla dziecka, a więc wykonany z materiałów gorszej jakości musimy liczyć się z tym, że po kilku praniach będziemy musieli kupować nowy. Śpiworek nie może być dla dziecka za mały, zawsze więc mamy na uwadze wiek swojego dziecka. Jeśli chcemy, aby posłużył on dłużej, wybierzmy śpiworek trochę większy. Rozmiar śpiworka nie powinien być jednak zbyt duży, maksymalnie więc kupmy o dwa rozmiary większy. Najlepiej sprawdzają się śpiworki wykonane z bawełny, która nie podrażnia skóry dziecka.

Decydując się na kupno śpiworka, nie będzie mieć z tym problemów. Śpiworek dla dziecka kupimy w sklepach stacjonarnych lub internetowych z akcesoriami dla niemowląt.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz