Bezpieczne zakupy w internecie

Najwięcej skarg od konsumentów, którzy są niezadowoleni z zakupów dokonanych w sieci Internet, tyczy się – tak jak w tradycyjnym handlu wysyłkowym – niezrealizowanych zamówień, opóźnionych przesyłek, nierespektowania okresów odstąpienia od umowy (prawo zapewnia siedem dni roboczych) i prawa do zwrotu towarów i odzyskania pieniędzy. Nabywając w sieci Internet, zwłaszcza o ile zamierzasz płacić przelewem, należy zachować priorytetową ostrożność.

Towaru nie widać, nie ma szans dotknąć go, ujrzeć na własne oczy, sprawdzić czy wszystko jest tak, jak powinno wyglądać rzeczywiście. Bezpieczne kupowanie to kilka łatwych założeń, których listę znajdziesz w każdym serwisie aukcyjnym. W każdej chwili warto sprawdzić, co sądzą o sprzedawcy jego dotychczasowi nabywcy.

Informacje o sprzedawcy

Bezpieczne zakupy w internecieŁatwo to ustalić – klikając nazwę użytkownika znajdziesz informacje sprzedawcy, jego stronę firmową oraz komentarze i opinie o nim, jakie umieścili na serwisie jego dotychczasowi kontrahenci. Allegro zaleca, aby sprawdzić opinie o łatwości kontaktu, jakości towaru, prędkości i staranności z jaką nadaje paczki. Komentarze neutralne i negatywne wskazują, że coś jest nie w porządku. Jeżeli sprzedawca do tej pory takich nie miał, a jakiś czas temu otrzymał kilkanaście, łatwo zauważyć, że stało się coś podejrzanego. Ma możliwość to przejściowe problemy sklepu, a ma możliwość pod tego zaufanego klienta w chwili obecnej podszywa się oszust? Warto przejrzeć teraźniejsze aukcje użytkownika, te które nie były przeniesione do archiwum pokażą, czego dotyczy komentarz. O ile kupisz co na aukcji, jesteś zobowiązany do zakupu.

Dokładny opis przedmiotu

Wycofanie się jest możliwe jedynie, jeśli sprzedawca Inni ludzie na to umożliwi. Zatem w każdym momencie uważnie przeczytaj opis przedmiotu, który Cię zainteresował. Sprawdź, czy to, co jest na aukcji, odpowiada temu, co chcesz zakupić. Czy licytowany przedmiot zawiera wszelkie detale, które powinien posiadać? Pamiętaj o tym, że – szczególnie w przypadku sprzętu używanego – warto zawsze poprosić o dokładny opis i zdjęcia przedmiotu. Niech nie zadowalają Cię fotki skopiowane przez sprzedawcę z folderów reklamowych. Gwarancja „rozruchowa”, jeśli nie możesz odebrać przedmiotu osobiście i sprawdzić działanie na miejscu, to mit. O ile Inni ludzie go przesłano, dowiesz się wkrótce, że jeśli nie działa, to niewątpliwie uszkodził się w trakcie transportu, za co sprzedawca naturalnie nie odpowiada. Sprzedający z łatwością wybroni się od Twoich zarzutów. O ile zatem przed zrealizowaniem transakcji nie chce zademonstrować Inni ludzie dokładnych obrazów, nie gorzej nie licytuj.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *