Autocasco - co nam daje to ubezpieczenie?

Autocasco – co nam daje to ubezpieczenie?

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych, które można lub które trzeba mieć. OC jest dla wszystkich obowiązkowe, więc każda osoba, która kupuje własne auto, musi podobną polisę wykupić. Inne ubezpieczenia samochodowe są już dobrowolne, ale na ich zakup decyduje się wielu kierowców, żeby posiadać dodatkowe zabezpieczenie na wszelki wypadek. W tekście skupimy się na popularnym Autocasco! Co nam daje to ubezpieczenie?

Ubezpieczenie Autocasco – czym jest?

Autocasco to rodzaj dodatkowej polisy, na jaką może się zdecydować każdy kierowca. To dobrowolne ubezpieczenie dla pojazdów mechanicznych, które chroni je od różnych zdarzeń losowych. Autocasco (w skrócie AC) chroni pojazd oraz jego wyposażenie. Może zostać wykupione samodzielnie, albo w pakiecie z obowiązkowym OC – dzięki czemu oferta jest tańsza. Zdarzają się i pakiety łączone dodatkowo z polisą Assistance.

Polisa Autocasco – co nam daje?

Autocasco - co nam daje to ubezpieczenie?

Kto wykupi ubezpieczenie AC, zabezpiecza swój wóz przed różnymi zdarzeniami. Może on przecież ucierpieć w wyniku wypadku, nieuwagi innego użytkownika drogi, albo w rezultacie zaplanowanego zdarzenia – jak rabunek. Pojazd może zostać skradziony, albo uszkodzony przez wandali. Jeśli jest ubezpieczony, szkoda jest przynajmniej częściowo lub w całości pokryta właśnie z tego ubezpieczenia. Konkretny stopień zabezpieczenia i wysokość wypłacanych w danej sytuacji świadczeń uzależniony jest już od konkretnej oferty. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe oferują wersję podstawową, albo rozszerzoną – w różnych cenach i do wyboru konkretnego klienta.

Polisa Autocasco – jak wybrać najlepszą?

Ubezpieczenie Autocasco z pewnością pozwala chronić pojazd lepiej. Pamiętajmy bowiem, że samo OC chroni klienta od odpowiedzialności finansowej w razie wypadku i wypłacane jest osobie poszkodowanej – ale nie samej osobie ubezpieczonej. Autocasco pozwala zatem pokryć koszty naprawy swojego własnego pojazdu, jeśli zostanie on w jakiś sposób uszkodzony. Żeby wybrać najlepszą możliwą opcję, warto po prostu spojrzeć na ceny oraz zakres ochrony, który dana oferta nam gwarantuje.

Zobacz też: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-ac

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz