AC mini kontra AC pełne

AC mini kontra AC pełne

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i czy nam się to podoba czy nie, musimy je wykupić. Wszystkie inne ubezpieczenia są już jednak zupełnie dobrowolne i możemy z nich bez najmniejszych problemów zrezygnować. Nie jest jednak do końca tak, że nie będziemy mieli żadnych problemów, jeśli z nich zrezygnujemy. Stracimy bowiem ochronę ubezpieczeniową, a to poważna sprawa. W końcu chociażby w przypadku kradzieży samochodu obudzimy się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Dlatego warto jest sięgnąć mimo wszystko po ubezpieczenie AC, a jeśli jego koszt nas odstrasza, możemy sprawdzić, czy ubezpieczenie AC mini nie będzie dla nas lepszym rozwiązaniem.

AC mini kontra AC pełne

Ubezpieczenie AC pełne

Klasyczne ubezpieczenie auto casco to ubezpieczenie samochodu od następstw wypadków oraz innych zdarzeń losowych, jak również kradzieży. Innymi słowy, jeśli coś się stanie z naszym samochodem, dostaniemy odszkodowanie odpowiadające sumie ubezpieczenia oraz wielkości straty. Ryzyko powstania szkody jest jednak dość wysokie, ponieważ złodzieje non top grasują, nie brakuje różnego rodzaju wandali, a przecież czasami zdarzy się też doprowadzić do jakiejś niedobrej sytuacji na drodze. Efektem tego jest konieczność zapłacenia odpowiednio wysokiej stawki za ubezpieczenie, co bywa bardzo problematyczne dla wielu kierowców.

Opcja mini

W związku z powyższymi faktami coraz częściej ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie samochodu w wersji AC mini, którego zadaniem jest zaoferowanie klientowi podstawowej ochrony ubezpieczeniowej bez zbytniego wydrenowania jego portfela. Działa to na takiej zasadzie, że po prostu zakres ochrony ubezpieczeniowej jest mniejszy.

Większość osób decydujących się na takie rozwiązanie wychodzi z założenia, że z drobnymi naprawami po stłuczkach jakoś sobie poradzi, ale kradzież pojazdu czy jego całkowite zniszczenie to o wiele poważniejszy problem. Takie sytuacje przewiduje właśnie opcja mini casco, dzięki czemu wszystkie najgorsze tragedie będą z góry zażegnane.

Zajrzyj tu mtu24.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz