Piecyk koza i jego nowe możliwości

Piecyk koza i jego nowe możliwości

Gdybyśmy pytanie o zalety piecyka kozy zadali przedstawicielom pokolenia naszych dziadków, ryzykowalibyśmy w najlepszym przypadku pobłażliwe spojrzenie. Rzeczywiście, kozy nawiązujące do minionych czasów nie były rozwiązaniami, w których można się było zakochać.

Nie wyglądały najlepiej, utrzymanie ich otoczenia w czystości było problematyczne, a choć szybko się nagrzewały, równie szybko wytracały ciepło, co kazało poważnie zastanowić się nad ich wydajnością.

Nowe otwarcie

A jednak piecyk koza zajmuje coraz wyższą pozycję w rankingach tych rozwiązań grzewczych, które cieszą się uznaniem wśród Polaków. Czy wynika to z sentymentu i skłonności do oszczędzania? Analizując możliwości kozy w nowej odsłonie można odnieść wrażenie, że wcale nie musi tak być.
Kozy zmieniły się bardzo w ciągu ostatnich kilkunastu lat, a przeobrażenia są widoczne już na pierwszy rzut oka. To, co było nieco koślawą konstrukcją, dziś jest rozwiązaniem designerskim, dopasowanym do charakteru tak nowoczesnych wnętrz, jak i salonów w stylu retro. Poza rozwiązaniami standardowymi na rynku obecne są także te, które są wykonywane na specjalne zamówienie i nie brakuje osób decydujących się właśnie na nie.

Przegląd zalet

Piecyki koza mają przynajmniej kilka zalet, które sprawiają, że systematycznie rośnie grupa ich zwolenników. To idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o możliwości spoglądania na płonący ogień bez konieczności instalowania klasycznego kominka, a także propozycja, o której można pomyśleć, gdy nie chcemy wzmacniać stropu. Kozy są na tyle lekkie, że można przenosić je z jednego miejsca w inne, jeśli więc w nie zainstalujemy, nawet przeprowadzka nie jest wystarczającym argumentem, aby je porzucić.

Kozy to także piecyki posiadające zamkniętą komorę spalania, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym są w stanie ogrzać duże powierzchnie nawet pomimo tego, że ich rozmiar nie jest duży. Nie można ich nie docenić także dlatego, że są tańsze od kominków, pozwalają więc na spore oszczędności.

Przeczytaj też: http://kratki.com/pl/ogrzewanie-kominkowe-w-systemie-dgp/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *